Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

World Bowling Tour 2011 Vytlač E-mail
13 december 2011
ImageVíťazi WBT Finals 2011Ako sme v článku z marca tohto roku sľúbili, prinášame informácie ako dopadol prvý ročník WBT 2011. Celkovo bolo do tohto projektu zapojených 8 vybraných podujatí z celého sveta. Hráči, ktorí sa do WBT 2011 zapojili zberali body z jednotlivých turnajov podobným systémom ako je to v EBT. Trojica najlepších mužov a žien z WBT Rankingu sa napokon stretla v záverečnom World Bowling Tour Finals, ktorý sa konal 17. novembra v Las Vegas. V mužskom semifinále sa stretli hráči z 2. a 3. miesta WBT Rankingu 2011 a Sean Rash porazil Jasona Belmonte 214:204. Sean Rash tak nastupoval na finále o historicky prvý titul víťaza WBT proti Mikovi Koivuniemi, ale Veľký Mika si s ním poradil 237:224 a okrem titulu získal finančnú prémiu 10.000$. Ženské semifinále obstarali dve Švédky,
WORLD TENPIN BOWLING ASSOCIATION
» ..pokracovanie..
Majstrovstvá SR dvojíc 2011/2012 Vytlač E-mail
11 december 2011
ImageTrofeje pre MSRdPiešťanská herňa Viktória zažíva v tejto sezóne slušný comeback na scénu športového bowlingu. Po ligových súťažiach sa sem vrátila aj súťaž majstrovská, v termíne 10.-11. decembra sa tu konali Majstrovstvá SR vo dvojiciach. Súťaž bola rozdelená do troch kategórií – muži, ženy a mix. V mužskej kvalifikácii sa predstavilo 30 dvojíc a úlohu favorita od začiatku jasne plnili Ľuboslav Jurinyi/Lukáš Andrássy, ktorí hladko prechádzali aj nadstavbovými K.O. súbojmi aby si vo finále suverénne poradili aj s poslednými súpermi Vladimírom a Fabiom Merkovskými. Po skóre 466:338 sa dvojica Ľuboslav Jurinyi/Lukáš Andrássy stali Majstrami SR pre sezónu 2011/2012, druhé miesto patrí dvojici Vladimír Merkovský/Fabio Merkovský, tretí skončili Ján Petras/Tomáš Benko, prekvapením súťaže boli
VÝSLEDKY MSR DVOJÍC 2011/2012
1.BwL západ, 4. hrací deň Vytlač E-mail
05 december 2011
ImageMr.Split Bratislava - najúspešnejšie družstvo hracieho dňaNa jedno kolo sa 1. Bwl západ presúvala do trnavského Strike Bowling Centra v nedeľu 4. decembra. Už po štvrtý krát po sebe zaznamenalo najvyšší počet zhodených koliek naše klubové družstvo Mr.Split Bratislava a v tomto kole bolo najúspešnejším aj v zisku bodov. Pripísali sme si ich 28 za 6 víťazstiev a znížili sme tak stratu na stále prvých BNC Strikers Bratislava z 11 na 4,5 bodu. Naše družstvo dosiahlo aj najvyšší súčet v jednom zápase – 666, najlepším jednotlivcom bol Ján Bobek s priemerom 204,67 aj s najvyššou hrou 256 z Prima Té-Té teamu Trnava. Katastrofálne dopadlo 4. kolo pre Relax 300 Bratislava, ktoré prehralo všetky zápasy a získalo iba 5 bodov. Po polovici súťaže je stále najlepším jednotlivcom Marcel Hedl s priemerom 209,96 z 28 hier.
VÝSLEDKY 1.BWL ZÁPAD
European Bowling Tour 2011 # 20 Vytlač E-mail
01 december 2011
ImageDominic Barrett - víťaz turnajaQatar Bowling Open 2012. Pomyselný vlak s názvom EBT 2011 dorazil do svojej cieľovej stanice, ktorá bola opäť na ázijskom kontinente. Qatarská metropola Doha a konkrétne Qatar Bowling Center bolo dejiskom záverečného turnaja EBT 2011 kategórie Platinum s celkovou dotáciou 125.000€. V turnaji získal víťaz každej kategórie (muži a ženy) 250 bodov do EBT Rankingu a to mohlo ešte poriadne premiešať poradie na postupových priečkach do EBT Masters 2012. V 18 kvalifikačných rundách sa predstavilo 123 hráčov, medzi nimi všetci favoriti na zisk titulu EBT. Víťazom kvalifikácie sa so súčtom 1449 sa stal Hussain Al-Suwaidi (UAE) iba bod pred Mikom Koivuniemim, poslednou priamo postupujúcou bola ašpirantka na celkovú víťazku EBT 2011 Joline Persson Planefors so súčtom 1334, celkovo postupovalo 48 hráčov,
QATAR BOWLING OPEN 2011
47th Qubica AMF World Cup 2011 Vytlač E-mail
07 december 2011
ImageJason Belmonte a Aumi GuerraFinále. Do finálového Stepladderu postupovali 3 najlepšie semifinalistky, 3 najlepší semifinalisti a všetky zápasy sa hrali na dve víťazné hry. Prvou vyzývateľkou bola Sandra Andresson, ale napriek veľkej snahe zápas s Diandrou Asbaty prehrala v pomere 1:2. Rovnakým skóre skončilo aj samotné finále, kde sa v tretej rozhodujúcej hre konala veľká dráma. Aumi Guerra viedla v 7. frame o jeden bod a obe hráčky mali ďalej 2 striky po sebe, rozhodovalo teda čo zahrajú v 10. frame. Guerra ako prvá zahrala 9/X a už len tŕpla čo zahrá Asbaty. Tá zhodila v provom hode rovnako 9 a to bol dôvod na obrovskú radosť pre Aumi Guerra, ktorá po druhý krát za sebou vyhrala World Cup. V mužskej kategórii bol prvým vyzývateľom Mykhaylo Kalika a s Jasonom Belmonte držal krok až do tretej rozhodujúcej hry, ktorú prehral jasne v pomere 185:266. A mohlo začať očakávané finále mužov Belmonte vs. Jones. Obaja rozbehli svoje „strajkostroje“ hneď v 1. hre naplno, napokon v nej zvíťazil Jones v pomere 279:259. Belmonte mu vrátil požičané v 2. hre, 247:216 a udržal sa v hre o celkové víťazstvo. Napokon ho aj získal, Jones urobil jedinú chybičku v 8. frame a tá ho pripravila o trofej najcennejšiu. Jason Belmonte vyhral 3. rozhodujúcu v pomere 259:236.